+48 609 108 893

autofachman@pszczyna.edu.pl

Szansa dla warsztatów oraz praktykantów!

27 lutego 2024

Trwają zapisy do tegorocznej ogólnopolskiej edycji naszego konkursu AUTOFACHMAN i mamy już pierwsze zgłoszenia. W tym roku jednak rywalizować mogą nie tylko uczniowie, ale także przedstawiciele warsztatów samochodowych razem ze swoimi praktykantami.

 

W nowej kategorii konkursu dedykowanej specjalnie dla właścicieli/pracowników warsztatów mogą wziąć udział dwuosobowe zespoły złożone z praktykantów lub stażystów wraz z przedstawicielami warsztatów, w których praktykują.

 

Zmagania konkursowe dla warsztatów i ich praktykantów będą miały dwa etapy.

 

W etapie pierwszym (21-23 marzec) zarówno uczeń (praktykant) jak i jego opiekun (mechanik) wypełniają Treningi Wiedzy* online dostępne na platformie Xpertis. Do finału zakwalifikują się zespoły z najlepszymi uśrednionymi wynikami pod względem poprawności odpowiedzi.

 

W finale (7-8 maj) zespoły, które zdobyły najwyższy uśredniony stopień poprawności odpowiedzi na pytania, zmierzą się z zadaniami praktycznymi, przygotowanymi przez Partnerów konkursu. Na podstawie przyznawanych przez nich ocen, wyłonione zostaną zwycięskie zespoły.

 

Zachęcamy właścicieli i pracowników warsztatów, przyjmujących praktykantów do zgłaszania swojego uczestnictwa w konkursie.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Partnerów Konkursu, czyli firmy z branży części i napraw pojazdów oraz wyposażenia warsztatowego.