+48 609 108 893

autofachman@pszczyna.edu.pl

Co myślą AMBASADORZY
o konkursie

22 marca 2024

Co myślą o Autofachmanie jego AMBASADORZY?

 

Podczas tegorocznej edycji konkursu poprosiliśmy kilka osób, dobrze znanych w branży motoryzacyjnej o wsparcie w zakresie promowania naszego konkursu. Do pomysłu odnieśli się bardzo entuzjastycznie a ich działania są dla nas bardzo motywujące. Posłuchajcie sami, co skłoniło ich do współpracy.

 

Joanna Zientarska

– Z motoryzacją jestem związana od dziecka i wiem, że dobry mechanik to podstawa. Większość samochodów w naszej rodzinie to były auta używane, a o stare pojazdy trzeba dbać z wyjątkową starannością. Wspaniale jest mieć mechanika, który zna się na rzeczy, potrafi precyzyjnie zdiagnozować usterkę i naprawić ją szybko i sprawnie. Dlatego tak ważna jest nie tylko edukacja i szkolenie młodej kadry, ale też rozwijanie pasji i miłości do motoryzacji. Cieszę się, że mogę być częścią projektu AUTOFACHMAN, bo to jedyna znana mi inicjatywa, która angażuje wszystkich młodych mechaników w Polsce. Wszystkim będę kibicować i za wszystkich będę trzymać kciuki.

 

Bartosz Woźnikowski

– Jest mi niezmiernie miło, że już po raz drugi zasiadam w gronie ambasadorów konkursu AUTOFACHMAN. Niezwykle ważne jest dla mnie dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, które zdobywam od lat rozwiązując wraz z moim zespołem zagadnienia związane z elektroniką precyzyjną oraz oprogramowaniem samochodów ciężarowych. Firmy TechLine oraz TechTir wyrosły z mojej ogromnej pasji, która dojrzewała we mnie od najmłodszych lat i zaprowadziła mnie w samo serce pustyni. TechTir jest bowiem jedyną firma w Polsce, która programuje samochody ciężarowe biorące udział w najbardziej prestiżowych rajdach na świecie, jak Dakar, czy Rally of Marocco.

Chcę o tym opowiadać i dzielić się tym, zaszczepiając w młodych ludziach pasję oraz zachęcając ich, aby nigdy nie rezygnowali z własnych marzeń. Jestem najlepszym przykładem tego, że ciężką pracą i wiarą we własne możliwości możemy osiągnąć naprawdę bardzo wiele. Całym sobą wspieram ideę konkursu, w której to zespołowość oraz wymiar edukacyjny, a nie rywalizacja mają ogromne znaczenie. Dla uczestników konkursu przygotowujemy wiele merytorycznych atrakcji, aby udział w wydarzeniu był dla Nich niesamowitą, motoryzacyjną przygodą…

 

Radosław Półkownik

– Kiedy w nastoletnim wieku poszedłem do szkoły o profilu motoryzacyjnym, 1 września zostałem poinformowany, że będę z niezależnych ode mnie przyczyn przeniesiony do klasy o innym profilu. Nie mogłem wtedy nic z tym zrobić. Poprzez wsparcie konkursu AUTOFACHMAN chciałbym przekazać młodym ludziom, że warto by doceniali możliwości edukacji i rozwoju, które obecnie posiadają – zarówno te szkolne jak i pozaszkolne. Zależy mi na tym, by młodzież wiązała swoją przyszłość z pracą w branży napraw pojazdów. Bo ta branża bez wątpienia ma przyszłość i pozwoli zapewnić sobie stabilne i godne życie zawodowe, pod warunkiem oczywiście nabycia odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności.

 

Piotr Jamroś

– Z mojego doświadczenia wynika, że mechanicy z reguły są dość zamkniętymi ludźmi, niechętnymi do dzielenia się swoją wiedzą. Poprzez wsparcie konkursu AUTOFACHMAN chciałbym pokazać, że warto zmieniać to podejście i nawiązywać otwarty kontakt z młodymi ludźmi, by pomóc im na starcie ich drogi zawodowej. Sam często odwiedzam szkoły na zaproszenie nauczycieli i staram się przekazywać uczniom możliwie najwięcej wiedzy. Ważna jest tu forma – więcej praktyki niż teorii, łączenie tego, co przyjemne z pożytecznym. Warto edukować młodzież, pokazując im nowoczesne metody napraw, a także wskazywać właściwe produkty, np. chemię motoryzacyjną.

 

Więcej można przeczytać na stronie patrona medialnego MotoFokus.pl