+48 609 108 893

autofachman@pszczyna.edu.pl

Autofachman - nowa edycja!

23 lutego 2024

Przed nami nowa edycja ogólnopolskiego konkursu AUTOFACHMAN, który systematycznie się rozwija i rozrasta. Tym razem po raz pierwszy poza zmaganiami uczniów szkół branżowych i techników samochodowych uruchomiony zostanie osobny konkurs – dla warsztatów wraz z praktykantami.

 

Najpierw jednak wystartują zmagania w kategorii przeznaczonej dla uczniów szkół kształcących przyszłych mechaników samochodowych. Będzie to konkurs trzyetapowy.

 

W etapie pierwszym (11-16 marzec) uczniowie będą uczestniczyć indywidualnie w Treningach Wiedzy. Na podstawie zdobytych punktów i poprawności odpowiedzi, nauczyciele będący opiekunami uczniów zdecydują o składzie dwuosobowego zespołu reprezentującego każdą zgłoszoną do konkursu szkołę.

 

W etapie drugim (21-23 marzec) uczniowie również wypełnią testy wiedzy online startując indywidualnie, ale pod uwagę będą brane zsumowane wyniki uczniów, reprezentujących każdą ze szkół.

 

Do finału (7-8 maj) przejdą te zespoły, które zdobędą najwyższy uśredniony stopień poprawności odpowiedzi na pytania. Tu uczniowie zmierzą się już z zadaniami praktycznymi, przygotowanymi przez Partnerów konkursu. Na podstawie przyznawanych przez nich ocen, wyłonione zostaną zwycięskie zespoły.

 

Finał poprowadzi jeden z ambasadorów konkursu, znana prezenterka AntyRadia, Joanna Zientarska, również fanka motoryzacji.

 

NOWA KATEGORIA KONKURSU PRZEZNACZONA JEST DLA WARSZTATÓW ORAZ PRAKTYKANTÓW.

 

Te zmagania będą miały dwa etapy.

 

W etapie pierwszym (21-23 marzec) zarówno uczeń (praktykant) jak i jego opiekun (mechanik) wypełniają Treningi Wiedzy online. Do finału zakwalifikują się zespoły z najlepszymi uśrednionymi wynikami pod względem poprawności odpowiedzi.

 

Do finału (7-8 maj) przejdą te zespoły, które zdobędą najwyższy uśredniony stopień poprawności odpowiedzi na pytania. Tu uczestnicy zmierzą się z zadaniami praktycznymi, przygotowanymi przez Partnerów konkursu. Na podstawie przyznawanych przez nich ocen, wyłonione zostaną zwycięskie zespoły.

 

W tym roku, etapy konkursowe online przeprowadzane będą za pomocą nowej platformy Xpertis. Jest to innowacyjna platforma Treningów Wiedzy, stworzona z myślą o profesjonalistach, studentach oraz uczniach szkół branżowych i techników. Zawiera ponad 3300 wariantów pytań, przygotowanych przez branżowych ekspertów. Platforma zmienia sposób, w jaki zdobywa się wiedzę branżową, ucząc poprzez interaktywne quizy z różnych dziedzin i obszarów motoryzacji.

 

Zachęcamy uczniów, pracowników szkół, a także właścicieli i pracowników warsztatów, przyjmujących praktykantów do zgłaszania swojego uczestnictwa w konkursie.

 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

 

ZGŁOŚ SWÓJ AKCES DO KONKURSU AUTOFACHMAN

 

Zmaganiom uczestników konkursu tradycyjnie patronować będą znane marki części zamiennych i wyposażenia warsztatowego. Przedstawiciele tychże marek, przygotują finałowe zadania praktyczne.

Więcej można przeczytać na stronie partnera medialnego konkursu – MotoFokus.pl